KINESIOLOGY TAPING

accessibility

Kinesiology taping

Głównym działaniem i jednym z ważniejszych zadań Kinesiology Tapingu jest poprawa mikrokrążenia. Dzięki naklejeniu plastra zwiększa się przestrzeń nad miejscem bólowym, co sprawia, że zostaje obniżone ciśnienie działające na receptory bólowe i jednocześnie następuje przyspieszenie krążenia, co odpowiednio daje efekt przeciwbólowy i odżywczy. Dlatego po odklejeniu plastra istnieje duże ryzyko powrotu dolegliwości bólowych.

Należy pamiętać, że Kinesiology Taping jest jedynie uzupełnieniem do terapii prowadzonej w gabinecie fizjoterapii AM-Marcin Absalon. Jest na pewno doskonałym dodatkiem, ponieważ działa 24 godziny na dobę, czego nie czyni żadna inna forma terapii. Nie powinna być jedyną formą rehabilitacji i przywracania pełnej sprawności po kontuzji oraz życia bez bólu.

chrome_reader_mode

Zalecenia

Przed zabiegiem nie należy używać kremów, maści i innych środków zmniejszających przyczepność plastrów. Trzeba też pamiętać, iż kinesiology taping nie może być stosowany na zmiany skórne.

assignment_turned_in

Pierwsza wizyta

Na pierwszą wizytę proszę zabrać ze sobą (jeśli były wykonane) badania obrazowe np.: zdjęcia rentgenowskie, płyty cd z tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego, opisy USG, wypisy ze szpitali i wcześniejszego leczenia, inne wyniki badań. Proszę zabrać również wygodny strój zmienny.

Cennik

Cena kinesiotapingu, jest wliczona w cenę terapii manualnej.

PRZEBIEG WIZYTY

filter_1

WYWIAD

Na początku wizyty przeprowadzam wywiad chorobowy dotyczący dolegliwości, objawów, przebytych chorób, zabiegów operacyjnych itd. Pytania, które często zadaję podczas rozmowy z pacjentem dotyczą także stylu życia, aktywności fizycznej, nałogów czy wykonywanego zawodu.

filter_2

BADANIE

Opiera się na weryfikacji objawów ortopedycznych, neurologicznych, internistycznych itd. Wykonywane są różne testy diagnostyczne, badanie palpacyjne, ocena biomechaniczna postawy, ruchomości ciała, stanu napięcia tkanek. Analizowane są badania dodatkowe dostarczone przez pacjenta RTG, TK, MRI, USG. Na tym etapie oceniana jest konieczność wykonania badań dodatkowych lub skierowanie pacjenta na specjalistyczną konsultację lekarską.

filter_3

DIAGNOZA I PLAN TERAPII

Abym mógł dobrać odpowiednie techniki terapeutyczne dostosowane do potrzeb pacjenta, konieczne jest zdiagnozowanie problemu, z którym pacjent się zgłasza tj. odnalezienie jego źródła. Po przeprowadzonym wywiadzie i zbadaniu pacjenta oraz analizie badań dodatkowych omawiam problem z pacjentem oraz planuję terapię. Na tym etapie następuje dobór technik terapeutycznych np. mobilizacji stawów, tkanek miękkich, wykonanie odpowiednich ćwiczeń ruchowych przez pacjenta, mające na celu rozwiązanie problemu bólowego.

filter_4

TERAPIA

Terapia manualna polega na dobraniu odpowiednich technik w celu poprawienia ruchomości, unerwienia i ukrwienia chorej tkanki. Umożliwiamy w ten sposób rozpoczęcie procesów .regeneracji i gojenia uszkodzonych stawów, ścięgien, więzadeł itd. Głównym celem medycyny manualnej jest zmniejszanie bólu, przywracanie ruchomości tkankom, narządom, układom.

Więcej informacji możesz uzyskać telefonicznie!

Menu